Vishay/Beyschlag PS0030BE22136BJ1
PS0030BE22136BJ1 picture photo
Mfg. Part Number
PS0030BE22136BJ1
Brief Description
CAP CER 220PF 5KV R85 AXIAL
Datasheet Download
PS0030BE22136BJ1.pdf
Availability of PS0030BE22136BJ1
QUANTITY
PS0030BE22136BJ1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PS0030BE22136BJ1
Internal Part NumberEIS-PS0030BE22136BJ1
PackagingBulk
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated5000V (5kV)
Temperature CoefficientR85
Mounting TypeChassis Mount
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
Size / Dimension1.417" Dia (36.00mm)
Height - Seated (Max)0.866" (22.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PS0030BE22136BJ1
Related LinksPS0030BE, PS0030BE22136BJ1 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
PS0030BE22136BJ1 Details Description
Related parts for PS0030BE22136BJ1
RES SMD 226K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
THERMISTOR PTC OCP 35 OHM 25C datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC SUPPLY MON W/RESET 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 56PF 3KV NP0 RADIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 2SMD datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf
CAP CER 12PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf