Vishay/Beyschlag PS0030BE22138BJ1
PS0030BE22138BJ1 picture photo
Mfg. Part Number
PS0030BE22138BJ1
Brief Description
CAP CER 220PF 5KV R85 AXIAL
Datasheet Download
PS0030BE22138BJ1.pdf
Availability of PS0030BE22138BJ1
QUANTITY
PS0030BE22138BJ1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PS0030BE22138BJ1
Internal Part NumberEIS-PS0030BE22138BJ1
PackagingBulk
Capacitance220pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated5000V (5kV)
Temperature CoefficientR85
Mounting TypeChassis Mount
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
Size / Dimension1.417" Dia (36.00mm)
Height - Seated (Max)0.866" (22.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PS0030BE22138BJ1
Related LinksPS0030BE, PS0030BE22138BJ1 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
PS0030BE22138BJ1 Details Description
Related parts for PS0030BE22138BJ1
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN ADAPT MMCX PLUG TO SMA JACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 150W datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:8 2GHZ 28VFQFN datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf