Vishay/Beyschlag PS0030BE22138BJ1
PS0030BE22138BJ1 picture photo
Mfg. Part Number
PS0030BE22138BJ1
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 220PF 5KV R85 AXIAL
Datasheet Download
PS0030BE22138BJ1.pdf
Availability of PS0030BE22138BJ1
QUANTITY
PS0030BE22138BJ1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PS0030BE22138BJ1
Internal Part NumberEIS-PS0030BE22138BJ1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesPS
PackagingBulk
Capacitance220pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated5000V (5kV)
Temperature CoefficientR85
Mounting TypeChassis Mount
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / CaseAxial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension1.417" Dia (36.00mm)
Height - Seated (Max)0.866" (22.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PS0030BE22138BJ1
Related LinksPS0030BE, PS0030BE22138BJ1 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
PS0030BE22138BJ1 Details Description
Related parts for PS0030BE22138BJ1
SW PLUNGR SPDT 10A SILVR QC 125V datasheet.pdf
CAP THIN FILM 0.7PF 100V 0805 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V 8DIP datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6500K 2SMD datasheet.pdf
TERMINATING RESISTOR MALE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONN SOCKET 192POS 4ROW R/A GOLD datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 17POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 1200PF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf