Vishay/Beyschlag PS0030BE47033BH1
PS0030BE47033BH1 picture photo
Mfg. Part Number
PS0030BE47033BH1
Brief Description
CAP CER 47PF 5KV R42 AXIAL
Datasheet Download
PS0030BE47033BH1.pdf
Availability of PS0030BE47033BH1
QUANTITY
PS0030BE47033BH1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PS0030BE47033BH1
Internal Part NumberEIS-PS0030BE47033BH1
PackagingBulk
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated5000V (5kV)
Temperature CoefficientR42
Mounting TypeChassis Mount
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
Size / Dimension1.417" Dia (36.00mm)
Height - Seated (Max)0.866" (22.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PS0030BE47033BH1
Related LinksPS0030BE, PS0030BE47033BH1 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
PS0030BE47033BH1 Details Description
Related parts for PS0030BE47033BH1
RECTIFIER BRIDGE 4A 400V KBL datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3V SOT23-3 datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS .100" SNGL GOLD datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5.0MM 10POS PCB datasheet.pdf
IC REG BCK 1.8V 0.8A SYNC 10MSOP datasheet.pdf
RES 2.05K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 440MA 816 MOHM datasheet.pdf
CAP MICA 180PF 1% 500V RADIAL datasheet.pdf
ENCODER ROTARY 9MM VERT 20PPR datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 32POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf