Vishay/Beyschlag PS0040VT68238BL1
PS0040VT68238BL1 picture photo
Mfg. Part Number
PS0040VT68238BL1
Brief Description
CAP CER 6800PF 3.5KV DISK
Datasheet Download
PS0040VT68238BL1.pdf
Availability of PS0040VT68238BL1
QUANTITY
PS0040VT68238BL1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PS0040VT68238BL1
Internal Part NumberEIS-PS0040VT68238BL1
PackagingBulk
Capacitance6800pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated3500 (3.5kV)
Temperature Coefficient-
Mounting TypeRequires Holder
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
Size / Dimension1.772" Dia (45.00mm)
Height - Seated (Max)0.827" (21.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PS0040VT68238BL1
Related LinksPS0040VT, PS0040VT68238BL1 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
PS0040VT68238BL1 Details Description
Related parts for PS0040VT68238BL1
FIXED IND 12UH 2.4A 80 MOHM TH datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A 6LLP datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
ANTENNA MULTILAYER 5.7-5.8GHZ datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY 4PDT 125VDC datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
OSC XO 200.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON 4PST 2A 36V datasheet.pdf
Connector Socket 50 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 21POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
FIXED INDUCT 820NH 150MA 1 OHM datasheet.pdf