Phihong USA PSA10F-050Q(D)
PSA10F-050Q(D) picture photo
Mfg. Part Number
PSA10F-050Q(D)
Manufacturer
Product Category
AC DC Desktop, Wall Adapters
Brief Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 10W
Datasheet Download
PSA10F-050Q(D).pdf
Availability of PSA10F-050Q(D)
QUANTITY
PSA10F-050Q(D) Order Process
Ship out your order
Specifications of PSA10F-050Q(D)
Internal Part NumberEIS-PSA10F-050Q(D)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductPSA10F USB Adapter with Folding Prongs
Standard Package200
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyAC DC Desktop, Wall Adapters
SeriesF
Region UtilizedInternational
FormWall Mount
Input TypeMulti-Blade (Sold Separately)
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output5V
Current - Output (Max)2A
Power (Watts)10W
No Load Power Consumption150mW (Max)
Polarization-
ApplicationsITE (Commercial)
EfficiencyLevel V
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorUSB A Receptacle
Size / Dimension2.36" L x 1.85" W x 0.59" H (60.0mm x 47.0mm x 15.0mm)
ApprovalsCE, cULus
Power (Watts) - Max10W
Input ConnectorMulti-Blade
Cord Length-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSA10F-050Q(D)
Related LinksPSA10F-, PSA10F-050Q(D) Datasheet, Phihong USA Distributor
PSA10F-050Q(D) Details Description
Related parts for PSA10F-050Q(D)
FUSE GLASS 1A 350VAC 140VDC 2AG datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 25V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 52POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 15A 125V datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 5W T18 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
RJ45 LOW PROFILE WITH LED datasheet.pdf
SAC-3P- 3 0-600/M 8FR FB datasheet.pdf
CRYSTAL 32.7680 KHZ 12.5PF SMD datasheet.pdf