Bel Fuse Inc. PSA151.5-7IRY
PSA151.5-7IRY picture photo
Mfg. Part Number
PSA151.5-7IRY
Manufacturer
Product Category
DC DC Converters
Brief Description
DC/DC CONVERTER 15V 23W
Datasheet Download
PSA151.5-7IRY.pdf
Availability of PSA151.5-7IRY
QUANTITY
PSA151.5-7IRY Order Process
Ship out your order
Specifications of PSA151.5-7IRY
Internal Part NumberEIS-PSA151.5-7IRY
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Power Supplies - Board Mount
FamilyDC DC Converters
SeriesMelcher PSA
PackagingBulk
TypeNon-Isolated PoL Module
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)22V
Voltage - Input (Max)144V
Voltage - Output 115V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)1.5A
Power (Watts) - Manufacture Series23W
Voltage - Isolation-
FeaturesRemote On/Off, OCP, SCP, UVLO
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case6-DIP Module
Size / Dimension2.76" L x 1.98" W x 0.99" H (70.2mm x 50.2mm x 25.2mm)
Operating Temperature-25°C ~ 71°C
Efficiency87%
Power (Watts) - Max23W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSA151.5-7IRY
Related LinksPSA151, PSA151.5-7IRY Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
PSA151.5-7IRY Details Description
Related parts for PSA151.5-7IRY
SIDAC LCAS SYM 230V 400A DO-214 datasheet.pdf
RES SMD 1.21K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONTROL FOR 36X24 LCD PB/DISPLAY datasheet.pdf
OSC XO 19.6608MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
500 TB SOC VER POKA-YOKE datasheet.pdf
RES SMD 324 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN DIN HEADER 20POS datasheet.pdf