Phihong USA PSA15R-050PV-R-CNR2
PSA15R-050PV-R-CNR2 picture photo
Mfg. Part Number
PSA15R-050PV-R-CNR2
Manufacturer
Product Category
AC DC Desktop, Wall Adapters
Brief Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 15W
Datasheet Download
PSA15R-050PV-R-CNR2.pdf
Availability of PSA15R-050PV-R-CNR2
QUANTITY
PSA15R-050PV-R-CNR2 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSA15R-050PV-R-CNR2
Internal Part NumberEIS-PSA15R-050PV-R-CNR2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyAC DC Desktop, Wall Adapters
SeriesPSA15R
Region UtilizedInternational
FormWall Mount
Input TypeMulti-Blade (Sold Separately)
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output5V
Current - Output (Max)3A
Power (Watts)15W
No Load Power Consumption300mW (Max)
PolarizationNegative Center
ApplicationsITE (Commercial)
EfficiencyLevel V
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Size / Dimension2.82" L x 1.97" W x 1.31" H (71.7mm x 50.0mm x 33.2mm)
ApprovalsCE, cULus, TUVgs
Power (Watts) - Max15W
Input ConnectorMulti-Blade
Cord Length59" (1.50m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSA15R-050PV-R-CNR2
Related LinksPSA15R-05, PSA15R-050PV-R-CNR2 Datasheet, Phihong USA Distributor
PSA15R-050PV-R-CNR2 Details Description
Related parts for PSA15R-050PV-R-CNR2
RES 6.49M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
ESD HANDLER 5-7/8X16-5/8X1 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC BUS BUFF TRI-ST QD 14TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
FERRITE CORE TOROID 6.44UH T38 datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 700MA 250 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 56K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf