Phihong USA PSA15R-090PV-R-CNR3
PSA15R-090PV-R-CNR3 picture photo
Mfg. Part Number
PSA15R-090PV-R-CNR3
Brief Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 15W
Datasheet Download
PSA15R-090PV-R-CNR3.pdf
Availability of PSA15R-090PV-R-CNR3
QUANTITY
PSA15R-090PV-R-CNR3 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSA15R-090PV-R-CNR3
Internal Part NumberEIS-PSA15R-090PV-R-CNR3
Input TypeMulti-Blade (Sold Separately)
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output9V
Current - Output (Max)1.67A
Power (Watts)15W
No Load Power Consumption300mW (Max)
PolarizationNegative Center
ApplicationsITE (Commercial)
EfficiencyLevel V
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug R/A, 1.7mm I.D. x 4.0mm O.D. x 10.0mm
Size / Dimension2.82" L x 1.97" W x 1.31" H (71.7mm x 50.0mm x 33.2mm)
ApprovalsCE, cULus, TUVgs
Power (Watts) - Max15W
Input ConnectorMulti-Blade
Cord Length59" (1.50m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSA15R-090PV-R-CNR3
Related LinksPSA15R-09, PSA15R-090PV-R-CNR3 Datasheet, Phihong USA Distributor
PSA15R-090PV-R-CNR3 Details Description
Related parts for PSA15R-090PV-R-CNR3
CONN SOCKET 14POS W/ STRAIN RLF datasheet.pdf
IC VOLTAGE MONITOR DUAL 14-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 0.825 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRMMAG 8A 250VAC 80VDC datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 1.47A 37 MOHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 16POS FLANGE PIN datasheet.pdf