Phihong USA PSA15R-120PV-R-CNR2
PSA15R-120PV-R-CNR2 picture photo
Mfg. Part Number
PSA15R-120PV-R-CNR2
Manufacturer
Product Category
AC DC Desktop, Wall Adapters
Brief Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 15W
Datasheet Download
PSA15R-120PV-R-CNR2.pdf
Availability of PSA15R-120PV-R-CNR2
QUANTITY
PSA15R-120PV-R-CNR2 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSA15R-120PV-R-CNR2
Internal Part NumberEIS-PSA15R-120PV-R-CNR2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyAC DC Desktop, Wall Adapters
SeriesPSA15R
Region UtilizedInternational
FormWall Mount
Input TypeMulti-Blade (Sold Separately)
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output12V
Current - Output (Max)1.25A
Power (Watts)15W
No Load Power Consumption300mW (Max)
PolarizationNegative Center
ApplicationsITE (Commercial)
EfficiencyLevel V
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Size / Dimension2.82" L x 1.97" W x 1.31" H (71.7mm x 50.0mm x 33.2mm)
ApprovalsCE, cULus, TUVgs
Power (Watts) - Max15W
Input ConnectorMulti-Blade
Cord Length59" (1.50m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSA15R-120PV-R-CNR2
Related LinksPSA15R-12, PSA15R-120PV-R-CNR2 Datasheet, Phihong USA Distributor
PSA15R-120PV-R-CNR2 Details Description
Related parts for PSA15R-120PV-R-CNR2
CAP FILM 68PF 2% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
EMITTER IR 880NM 100MA SMD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 12A 5V datasheet.pdf
CBL RIBN 34COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
CONN RECPT 2POS .100 POLAR 30AU datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 8B 20TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 15A 5.2 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 10.3 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
XFRMR TOROIDAL 5VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CAP TANT POLY 560UF 10V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
TWZR PAIR CONICAL SHARP 1.0MM datasheet.pdf