Phihong USA PSA15R-480PV-R-CR4
PSA15R-480PV-R-CR4 picture photo
Mfg. Part Number
PSA15R-480PV-R-CR4
Brief Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 48V 15W
Datasheet Download
PSA15R-480PV-R-CR4.pdf
Availability of PSA15R-480PV-R-CR4
QUANTITY
PSA15R-480PV-R-CR4 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSA15R-480PV-R-CR4
Internal Part NumberEIS-PSA15R-480PV-R-CR4
Input TypeMulti-Blade (Sold Separately)
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output48V
Current - Output (Max)313mA
Power (Watts)15W
No Load Power Consumption300mW (Max)
PolarizationPositive Center
ApplicationsITE (Commercial)
EfficiencyLevel V
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug R/A, 1.35mm I.D. x 3.5mm O.D. x 10.0mm
Size / Dimension2.82" L x 1.97" W x 1.31" H (71.7mm x 50.0mm x 33.2mm)
ApprovalsCE, cULus, TUVgs
Power (Watts) - Max15W
Input ConnectorMulti-Blade
Cord Length59" (1.50m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSA15R-480PV-R-CR4
Related LinksPSA15R-48, PSA15R-480PV-R-CR4 Datasheet, Phihong USA Distributor
PSA15R-480PV-R-CR4 Details Description
Related parts for PSA15R-480PV-R-CR4
RES SMD 180 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 59K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.2M OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES SMD 1.74KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 4POS SKT datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 200V X7R 1206 datasheet.pdf
MX150 ASSY 15 RCPT 1X2 CPA DKGY datasheet.pdf
DEPRESSOR MOUNT datasheet.pdf
CAP FILM 5.6NF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf
AB 3102A SHL KIT 36 CAD OD datasheet.pdf