Phihong USA PSAA18U-120-R-CN3
PSAA18U-120-R-CN3 picture photo
Mfg. Part Number
PSAA18U-120-R-CN3
Brief Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 18W
Datasheet Download
PSAA18U-120-R-CN3.pdf
Availability of PSAA18U-120-R-CN3
QUANTITY
PSAA18U-120-R-CN3 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSAA18U-120-R-CN3
Internal Part NumberEIS-PSAA18U-120-R-CN3
Input TypeCord (Sold Separately)
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output12V
Current - Output (Max)1.5A
Power (Watts)18W
No Load Power Consumption300mW (Max)
PolarizationNegative Center
ApplicationsITE (Commercial)
EfficiencyLevel V
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug, 1.7mm I.D. x 4.0mm O.D. x 10.0mm
Size / Dimension4.06" L x 1.93" W x 1.32" H (103.0mm x 49.0mm x 33.5mm)
ApprovalsCE, cULus
Power (Watts) - Max18W
Input ConnectorIEC 320-C14
Cord Length59" (1.50m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSAA18U-120-R-CN3
Related LinksPSAA18U-, PSAA18U-120-R-CN3 Datasheet, Phihong USA Distributor
PSAA18U-120-R-CN3 Details Description
Related parts for PSAA18U-120-R-CN3
IDC CABLE - MDM26T/MC26F/MDM26T datasheet.pdf
VOLT DETECT IC CMOS 2.6V TO-92 datasheet.pdf
CONN SPLICE BUTT 22-16AWG CLOSED datasheet.pdf
RES 1.78K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
TRIMMER 25K OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
SWITCH 3POS DIP AUTODIP datasheet.pdf
LED YELLOW DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf