Phihong USA PSAA20R-033-R-CN3
PSAA20R-033-R-CN3 picture photo
Mfg. Part Number
PSAA20R-033-R-CN3
Manufacturer
Product Category
AC DC Desktop, Wall Adapters
Brief Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 3.3V 10W
Datasheet Download
PSAA20R-033-R-CN3.pdf
Availability of PSAA20R-033-R-CN3
QUANTITY
PSAA20R-033-R-CN3 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSAA20R-033-R-CN3
Internal Part NumberEIS-PSAA20R-033-R-CN3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyAC DC Desktop, Wall Adapters
SeriesPSAA20R
Region UtilizedInternational
FormWall Mount
Input TypeMulti-Blade (Sold Separately)
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output3.3V
Current - Output (Max)3A
Power (Watts)10W
No Load Power Consumption300mW (Max)
PolarizationNegative Center
ApplicationsITE (Commercial)
EfficiencyLevel V
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug, 1.7mm I.D. x 4.0mm O.D. x 10.0mm
Size / Dimension2.82" L x 1.97" W x 1.22" H (71.7mm x 50.0mm x 31.0mm)
ApprovalsCE, cULus
Power (Watts) - Max10W
Input ConnectorMulti-Blade
Cord Length47.2" (1.20m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSAA20R-033-R-CN3
Related LinksPSAA20R-, PSAA20R-033-R-CN3 Datasheet, Phihong USA Distributor
PSAA20R-033-R-CN3 Details Description
Related parts for PSAA20R-033-R-CN3
IC XDCP QUAD 256TAP 100K 24TSSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 1M OHM 10SIP datasheet.pdf
Connector Header 22 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES 270K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.24K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC FPGA 552 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CCTV LENS 100MM datasheet.pdf