Phihong USA PSAA20R-050-R-CN5
PSAA20R-050-R-CN5 picture photo
Mfg. Part Number
PSAA20R-050-R-CN5
Manufacturer
Product Category
AC DC Desktop, Wall Adapters
Brief Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 15W
Datasheet Download
PSAA20R-050-R-CN5.pdf
Availability of PSAA20R-050-R-CN5
QUANTITY
PSAA20R-050-R-CN5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSAA20R-050-R-CN5
Internal Part NumberEIS-PSAA20R-050-R-CN5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyAC DC Desktop, Wall Adapters
SeriesPSAA20R
Region UtilizedInternational
FormWall Mount
Input TypeMulti-Blade (Sold Separately)
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output5V
Current - Output (Max)3A
Power (Watts)15W
No Load Power Consumption300mW (Max)
PolarizationNegative Center
ApplicationsITE (Commercial)
EfficiencyLevel V
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug, 0.7mm I.D. x 2.5mm O.D. x 10.0mm
Size / Dimension2.82" L x 1.97" W x 1.22" H (71.7mm x 50.0mm x 31.0mm)
ApprovalsCE, cULus
Power (Watts) - Max15W
Input ConnectorMulti-Blade
Cord Length59" (1.50m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSAA20R-050-R-CN5
Related LinksPSAA20R-, PSAA20R-050-R-CN5 Datasheet, Phihong USA Distributor
PSAA20R-050-R-CN5 Details Description
Related parts for PSAA20R-050-R-CN5
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
MINITEK SHROUDED VERT HEADER datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 500V 1111 datasheet.pdf
CONN CLUSTER HSG 3POS NATURAL datasheet.pdf
RES 255 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 4.07 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS CBL PIN RA CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 30.1K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRGHT SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 100POS SKT datasheet.pdf