Phihong USA PSAA20R-120-R-CNR1
PSAA20R-120-R-CNR1 picture photo
Mfg. Part Number
PSAA20R-120-R-CNR1
Brief Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 20W
Datasheet Download
PSAA20R-120-R-CNR1.pdf
Availability of PSAA20R-120-R-CNR1
QUANTITY
PSAA20R-120-R-CNR1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSAA20R-120-R-CNR1
Internal Part NumberEIS-PSAA20R-120-R-CNR1
Input TypeMulti-Blade (Sold Separately)
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output12V
Current - Output (Max)1.67A
Power (Watts)20W
No Load Power Consumption300mW (Max)
PolarizationNegative Center
ApplicationsITE (Commercial)
EfficiencyLevel V
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Size / Dimension2.82" L x 1.97" W x 1.22" H (71.7mm x 50.0mm x 31.0mm)
ApprovalsCE, cULus
Power (Watts) - Max20W
Input ConnectorMulti-Blade
Cord Length59" (1.50m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSAA20R-120-R-CNR1
Related LinksPSAA20R-1, PSAA20R-120-R-CNR1 Datasheet, Phihong USA Distributor
PSAA20R-120-R-CNR1 Details Description
Related parts for PSAA20R-120-R-CNR1
IC SUPERVISOR MPU SOT23-6 datasheet.pdf
HRD CASE FOR DM-III/DM-III FLEX datasheet.pdf
CONN HEADER 95POS TYPE B R/A datasheet.pdf
9V FEMALE SNAP 6-SIDED datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V U2J 0603 datasheet.pdf
CABLE 31POS .100 JUMPER 3 INCH datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR IS31LT3380-GRLS3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156" datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 8WDFN datasheet.pdf
MISCELLANEOUS MOLDED datasheet.pdf
HOOK-UP CABLE STRANDED datasheet.pdf
FUSE-D3 50A GR ULTRA RAPID 500VA datasheet.pdf