Phihong USA PSAA20R-240-R-CN4
PSAA20R-240-R-CN4 picture photo
Mfg. Part Number
PSAA20R-240-R-CN4
Brief Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 20W
Datasheet Download
PSAA20R-240-R-CN4.pdf
Availability of PSAA20R-240-R-CN4
QUANTITY
PSAA20R-240-R-CN4 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSAA20R-240-R-CN4
Internal Part NumberEIS-PSAA20R-240-R-CN4
Input TypeMulti-Blade (Sold Separately)
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output24V
Current - Output (Max)830mA
Power (Watts)20W
No Load Power Consumption300mW (Max)
PolarizationNegative Center
ApplicationsITE (Commercial)
EfficiencyLevel V
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug, 1.35mm I.D. x 3.5mm O.D. x 10.0mm
Size / Dimension2.82" L x 1.97" W x 1.22" H (71.7mm x 50.0mm x 31.0mm)
ApprovalsCE, cULus
Power (Watts) - Max20W
Input ConnectorMulti-Blade
Cord Length59" (1.50m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSAA20R-240-R-CN4
Related LinksPSAA20R-, PSAA20R-240-R-CN4 Datasheet, Phihong USA Distributor
PSAA20R-240-R-CN4 Details Description
Related parts for PSAA20R-240-R-CN4
RELAY SSR AC OUT 1CH 3.0A PCB datasheet.pdf
IC 24BIT LP STEREO DAC 20-VQFN datasheet.pdf
CBL RIBN 40COND 0.025 GRAY 100' datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 4.096V SOT23 datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 499 OHM 1% 10W datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 224POS GOLD datasheet.pdf
IC CLK GEN VCXO PROGR 28TSSOP datasheet.pdf
TXS RELAY 2 FORM C 6V datasheet.pdf