Phihong USA PSAC30U-050-R-CN4
PSAC30U-050-R-CN4 picture photo
Mfg. Part Number
PSAC30U-050-R-CN4
Brief Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 20W
Datasheet Download
PSAC30U-050-R-CN4.pdf
Availability of PSAC30U-050-R-CN4
QUANTITY
PSAC30U-050-R-CN4 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSAC30U-050-R-CN4
Internal Part NumberEIS-PSAC30U-050-R-CN4
Input TypeCord (Sold Separately)
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output5V
Current - Output (Max)4A
Power (Watts)30W
No Load Power Consumption300mW (Max)
EfficiencyLevel V
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug, 1.35mm I.D. x 3.5mm O.D. x 10.0mm
Size / Dimension4.07" L x 1.65" W x 1.13" H (103.4mm x 42.0mm x 28.7mm)
ApprovalsCE, cULus
Power (Watts) - Max20W
Input ConnectorIEC 320-C14
Cord Length59" (1.50m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSAC30U-050-R-CN4
Related LinksPSAC30U-, PSAC30U-050-R-CN4 Datasheet, Phihong USA Distributor
PSAC30U-050-R-CN4 Details Description
Related parts for PSAC30U-050-R-CN4
CONN HEADER .100 SINGL R/A 22POS datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 3 OHM 0804 datasheet.pdf
RES SMD 45.3 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 88.7 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 50MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 4.75KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TVS DIODE 14VWM 23.2VC SMC datasheet.pdf
RES SMD 182 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf