Phihong USA PSAC30U-050-R-CNR2
PSAC30U-050-R-CNR2 picture photo
Mfg. Part Number
PSAC30U-050-R-CNR2
Brief Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 20W
Datasheet Download
PSAC30U-050-R-CNR2.pdf
Availability of PSAC30U-050-R-CNR2
QUANTITY
PSAC30U-050-R-CNR2 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSAC30U-050-R-CNR2
Internal Part NumberEIS-PSAC30U-050-R-CNR2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Input TypeCord (Sold Separately)
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output5V
Current - Output (Max)4A
Power (Watts)30W
No Load Power Consumption300mW (Max)
PolarizationNegative Center
ApplicationsITE (Commercial)
EfficiencyLevel V
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Size / Dimension4.07" L x 1.65" W x 1.13" H (103.4mm x 42.0mm x 28.7mm)
ApprovalsCE, cULus
Power (Watts) - Max20W
Input ConnectorIEC 320-C14
Cord Length59" (1.50m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSAC30U-050-R-CNR2
Related LinksPSAC30U-0, PSAC30U-050-R-CNR2 Datasheet, Phihong USA Distributor
PSAC30U-050-R-CNR2 Details Description
Related parts for PSAC30U-050-R-CNR2
RES ARRAY 3 RES 560 OHM 6SIP datasheet.pdf
CAP CER 1UF 100V X7R 2220 datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX TRIPLE 2X1 16SSOP datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 0.02% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER SHROUDED VERT 15POS datasheet.pdf
HDR ASSY 093 CLIP 3 CKT TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL 5" 2S FIN datasheet.pdf