Phihong USA PSAC30U-050-R-CNR5
PSAC30U-050-R-CNR5 picture photo
Mfg. Part Number
PSAC30U-050-R-CNR5
Brief Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 20W
Datasheet Download
PSAC30U-050-R-CNR5.pdf
Availability of PSAC30U-050-R-CNR5
QUANTITY
PSAC30U-050-R-CNR5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSAC30U-050-R-CNR5
Internal Part NumberEIS-PSAC30U-050-R-CNR5
Input TypeCord (Sold Separately)
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output5V
Current - Output (Max)4A
Power (Watts)30W
No Load Power Consumption300mW (Max)
EfficiencyLevel V
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug R/A, 0.7mm I.D. x 2.5mm O.D. x 10.0mm
Size / Dimension4.07" L x 1.65" W x 1.13" H (103.4mm x 42.0mm x 28.7mm)
ApprovalsCE, cULus
Power (Watts) - Max20W
Input ConnectorIEC 320-C14
Cord Length59" (1.50m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSAC30U-050-R-CNR5
Related LinksPSAC30U-0, PSAC30U-050-R-CNR5 Datasheet, Phihong USA Distributor
PSAC30U-050-R-CNR5 Details Description
Related parts for PSAC30U-050-R-CNR5
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES SMD 4.3K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 23.2K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 125V datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
CONTACT PIN CRIMP 18 AWG GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
TSSOP-24 STENCIL datasheet.pdf
RES SMD 0.05 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf