Phihong USA PSAC30U-240-R-CNR4
PSAC30U-240-R-CNR4 picture photo
Mfg. Part Number
PSAC30U-240-R-CNR4
Brief Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 30W
Datasheet Download
PSAC30U-240-R-CNR4.pdf
Availability of PSAC30U-240-R-CNR4
QUANTITY
PSAC30U-240-R-CNR4 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSAC30U-240-R-CNR4
Internal Part NumberEIS-PSAC30U-240-R-CNR4
Input TypeCord (Sold Separately)
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output24V
Current - Output (Max)1.25A
Power (Watts)30W
No Load Power Consumption300mW (Max)
PolarizationNegative Center
ApplicationsITE (Commercial)
EfficiencyLevel V
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug R/A, 1.35mm I.D. x 3.5mm O.D. x 10.0mm
Size / Dimension4.07" L x 1.65" W x 1.13" H (103.4mm x 42.0mm x 28.7mm)
ApprovalsCE, cULus
Power (Watts) - Max30W
Input ConnectorIEC 320-C14
Cord Length59" (1.50m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSAC30U-240-R-CNR4
Related LinksPSAC30U-2, PSAC30U-240-R-CNR4 Datasheet, Phihong USA Distributor
PSAC30U-240-R-CNR4 Details Description
Related parts for PSAC30U-240-R-CNR4
FAN AXIAL 80X38MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG WHITE 1000' datasheet.pdf
Connector Socket 27 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 20POS TIN datasheet.pdf
CAP CER 62PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 18POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AB datasheet.pdf
BATTERY PROTECTION IC datasheet.pdf
20V PNP high gain transistor IC datasheet.pdf