Phihong USA PSAC30U-240-R-CR5
PSAC30U-240-R-CR5 picture photo
Mfg. Part Number
PSAC30U-240-R-CR5
Brief Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 30W
Datasheet Download
PSAC30U-240-R-CR5.pdf
Availability of PSAC30U-240-R-CR5
QUANTITY
PSAC30U-240-R-CR5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSAC30U-240-R-CR5
Internal Part NumberEIS-PSAC30U-240-R-CR5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Input TypeCord (Sold Separately)
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output24V
Current - Output (Max)1.25A
Power (Watts)30W
No Load Power Consumption300mW (Max)
PolarizationPositive Center
ApplicationsITE (Commercial)
EfficiencyLevel V
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug R/A, 0.7mm I.D. x 2.5mm O.D. x 10.0mm
Size / Dimension4.07" L x 1.65" W x 1.13" H (103.4mm x 42.0mm x 28.7mm)
ApprovalsCE, cULus
Power (Watts) - Max30W
Input ConnectorIEC 320-C14
Cord Length59" (1.50m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSAC30U-240-R-CR5
Related LinksPSAC30U-, PSAC30U-240-R-CR5 Datasheet, Phihong USA Distributor
PSAC30U-240-R-CR5 Details Description
Related parts for PSAC30U-240-R-CR5
IC FLASH 512KBIT 150NS 32PLCC datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 19POS STR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10V 10% 1611 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 20mA Backlight SOT-23-6 datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 20mA 8-TSSOP datasheet.pdf
RES 750K OHM 1/3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN TERM HSG O/RAMP 19POS datasheet.pdf
RES 20 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 52POS 2.54MM PRESS FIT datasheet.pdf