Essentra Components (formerly Richco, Inc.) PSBM-8-19A-RT
PSBM-8-19A-RT picture photo
Mfg. Part Number
PSBM-8-19A-RT
Manufacturer
Product Category
Board Supports
Brief Description
BRD SPT REST MNT ADHESIVE 1/2"
Datasheet Download
PSBM-8-19A-RT.pdf
Availability of PSBM-8-19A-RT
QUANTITY
PSBM-8-19A-RT Order Process
Ship out your order
Specifications of PSBM-8-19A-RT
Internal Part NumberEIS-PSBM-8-19A-RT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyBoard Supports
SeriesPSBM
Holding TypeResting Mount
Mounting TypeAdhesive
Between Board Height0.500" (12.70mm) 1/2"
Length - Overall0.500" (12.70mm) 1/2"
Support Hole Diameter-
Support Panel Thickness-
Mounting Hole Diameter-
Mounting Panel Thickness-
Features-
MaterialNylon
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSBM-8-19A-RT
PSBM-8-19A-RT Details Description
Related parts for PSBM-8-19A-RT
CAP TANT 6.8UF 35V 10% RADIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X50.8MM 230VAC WIRE datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES 50.5K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 17.4K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 12.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 6.19K OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 19F OLIVE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 56POS PIN datasheet.pdf