API Technologies Corp PSM4-402Z-20T2
PSM4-402Z-20T2 picture photo
Mfg. Part Number
PSM4-402Z-20T2
Manufacturer
Product Category
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Brief Description
EMI FILTER
Datasheet Download
PSM4-402Z-20T2.pdf
Availability of PSM4-402Z-20T2
QUANTITY
PSM4-402Z-20T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSM4-402Z-20T2
Internal Part NumberEIS-PSM4-402Z-20T2
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Filters
FamilyEMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSM4-402Z-20T2
Related LinksPSM4-40, PSM4-402Z-20T2 Datasheet, API Technologies Corp Distributor
PSM4-402Z-20T2 Details Description
Related parts for PSM4-402Z-20T2
RES SMD 300 OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN FERRULE SLIDE BOX TYPE W datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD datasheet.pdf
RES 54.9 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.82K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 500W datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.8V datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf