NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PSMN013-100PS,127
PSMN013-100PS,127 picture photo
Mfg. Part Number
PSMN013-100PS,127
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 100V 68A TO220AB
Datasheet Download
PSMN013-100PS,127.pdf
Availability of PSMN013-100PS,127
QUANTITY
PSMN013-100PS,127 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSMN013-100PS,127
Internal Part NumberEIS-PSMN013-100PS,127
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series-
PackagingTube
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)100V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C68A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs13.9 mOhm @ 15A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs59nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds3195pF @ 50V
Power - Max170W
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-220-3
Supplier Device PackageTO-220AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSMN013-100PS,127
PSMN013-100PS,127 Details Description
Related parts for PSMN013-100PS,127
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 26POS 2.54MM GOLD datasheet.pdf
RES 0.365 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 16.2 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 45.3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 665 OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
CARD MARKER WIRE SOLID datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CAP CER 7.8PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf