NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PSMN013-100PS,127
PSMN013-100PS,127 picture photo
Mfg. Part Number
PSMN013-100PS,127
Brief Description
MOSFET N-CH 100V 68A TO220AB
Datasheet Download
PSMN013-100PS,127.pdf
Availability of PSMN013-100PS,127
QUANTITY
PSMN013-100PS,127 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSMN013-100PS,127
Internal Part NumberEIS-PSMN013-100PS,127
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Series-
PackagingTube
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)100V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C68A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs13.9 mOhm @ 15A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs59nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds3195pF @ 50V
Power - Max170W
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-220-3
Supplier Device PackageTO-220AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSMN013-100PS,127
PSMN013-100PS,127 Details Description
Related parts for PSMN013-100PS,127
CONN FAKRA JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 110MA 30 OHM SMD datasheet.pdf
IC BUS BUFFER TRI-ST QD 14SOIC datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:4 16SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 72KBIT 12NS 80TQFP datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
IC FPGA 113 I/O 144TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf