NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PSMN022-30PL,127
PSMN022-30PL,127 picture photo
Mfg. Part Number
PSMN022-30PL,127
Brief Description
MOSFET N-CH 30V TO220AB
Datasheet Download
PSMN022-30PL,127.pdf
Availability of PSMN022-30PL,127
QUANTITY
PSMN022-30PL,127 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSMN022-30PL,127
Internal Part NumberEIS-PSMN022-30PL,127
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginAdditional Wafer Fab Source 28/Apr/2014
Standard Package50
Series-
PackagingTube
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureLogic Level Gate
Drain to Source Voltage (Vdss)30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C30A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs22 mOhm @ 5A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id2.15V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs9nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds447pF @ 15V
Power - Max41W
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-220-3
Supplier Device PackageTO-220AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSMN022-30PL,127
PSMN022-30PL,127 Details Description
Related parts for PSMN022-30PL,127
RES SMD 35.7K OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CARDEDGE 40POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
IC COMPARATOR IDENTITY 8B 20SO datasheet.pdf
SWITCH SLIDE 4PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN RCPT 46POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 100W datasheet.pdf
IC FPGA 154 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
625 DIP HDR SCRW MACH CONTACT datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf