NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PSMN026-80YS,115
PSMN026-80YS,115 picture photo
Mfg. Part Number
PSMN026-80YS,115
Brief Description
MOSFET N-CH 80V 34A LFPAK
Datasheet Download
PSMN026-80YS,115.pdf
Availability of PSMN026-80YS,115
QUANTITY
PSMN026-80YS,115 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSMN026-80YS,115
Internal Part NumberEIS-PSMN026-80YS,115
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductLFPAK Trench 6 MOSFETs
PCN Assembly/OriginWafer Fab Addition 12/May/2014
PCN PackagingLeader/Trailer Update 03/Apr/2015
Lighter Reel Update 29/Aug/2015
Standard Package1
Series-
PackagingDigi-Reel®
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)80V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C34A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs27.5 mOhm @ 5A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs20nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds1200pF @ 40V
Power - Max74W
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-100, SOT-669, 4-LFPAK
Supplier Device PackageLFPAK56, Power-SO8
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSMN026-80YS,115
PSMN026-80YS,115 Details Description
Related parts for PSMN026-80YS,115
MEMORY CARD FLASH 256MB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 15MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
C/A 62.5/125, PLNM ZIP, SC1 datasheet.pdf
IC RC FILTER NETWORK 4CH 8HXSON datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.125" NYLON 1.52MM datasheet.pdf
RES 536 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP ZRO-DRFT 1.5MHZ 10MSOP datasheet.pdf