NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PSMN1R1-30PL,127
PSMN1R1-30PL,127 picture photo
Mfg. Part Number
PSMN1R1-30PL,127
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 30V 120A TO220AB
Datasheet Download
PSMN1R1-30PL,127.pdf
Availability of PSMN1R1-30PL,127
QUANTITY
PSMN1R1-30PL,127 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSMN1R1-30PL,127
Internal Part NumberEIS-PSMN1R1-30PL,127
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginAdditional Wafer Fab Source 28/Apr/2014
Standard Package50
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series-
PackagingTube
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureLogic Level Gate
Drain to Source Voltage (Vdss)30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C120A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs1.3 mOhm @ 25A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id2.2V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs243nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds14850pF @ 15V
Power - Max338W
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-220-3
Supplier Device PackageTO-220AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSMN1R1-30PL,127
PSMN1R1-30PL,127 Details Description
Related parts for PSMN1R1-30PL,127
FIXED IND 8.2MH 30MA 45 OHM TH datasheet.pdf
IC AMP TRIPLE MUX 1GHZ 24-QFN datasheet.pdf
RES SMD 162 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 30V 4A 1206-8 datasheet.pdf
CONN HEADER BP 270POS 9COL VERT datasheet.pdf
RES SMD 52.3 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 576 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION DPST 0.6A datasheet.pdf
CAP ALUM 11000UF 35V SCREW datasheet.pdf