NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PSMN4R2-30MLDX
PSMN4R2-30MLDX picture photo
Mfg. Part Number
PSMN4R2-30MLDX
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 30V 70A LFPAK33
Datasheet Download
PSMN4R2-30MLDX.pdf
Availability of PSMN4R2-30MLDX
QUANTITY
PSMN4R2-30MLDX Order Process
Ship out your order
Specifications of PSMN4R2-30MLDX
Internal Part NumberEIS-PSMN4R2-30MLDX
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductNextPowerS3 MOSFETs
PCN Assembly/OriginWafer Fab Site Transfer 04/Feb/2015
Wafer Fab Site Transfer 24/Aug/2015
PCN PackagingLighter Reel Update 29/Aug/2015
Standard Package1,500
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
FET TypeMOSFET N-Channel, Schottky, Metal Oxide
FET FeatureLogic Level Gate, 4.5V Drive
Drain to Source Voltage (Vdss)30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C70A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs4.3 mOhm @ 25A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id2.2V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs29.3nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds1795pF 15V
Power - Max65W
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-1210, 8-LFPAK33 (5-Lead)
Supplier Device PackageLFPAK33
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSMN4R2-30MLDX
PSMN4R2-30MLDX Details Description
Related parts for PSMN4R2-30MLDX
IC REG CTRLR PWM CM/VM 16DIP datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 50V C0K 0402 datasheet.pdf
MOUNTING CHUCK FOR ARMORED FIBER datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
IC GATE NOR 2CH 2-INP US8 datasheet.pdf
CAP CER 22PF 2KV N750 RADIAL datasheet.pdf
RES 825K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2K OHM 1W 2% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP10T datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 8POS GOLD datasheet.pdf