NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PSMN4R3-100ES,127
PSMN4R3-100ES,127 picture photo
Mfg. Part Number
PSMN4R3-100ES,127
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 100V 120A I2PAK
Datasheet Download
PSMN4R3-100ES,127.pdf
Availability of PSMN4R3-100ES,127
QUANTITY
PSMN4R3-100ES,127 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSMN4R3-100ES,127
Internal Part NumberEIS-PSMN4R3-100ES,127
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series-
PackagingTube
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)100V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C120A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs4.3 mOhm @ 25A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs170nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds9900pF @ 50V
Power - Max338W
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-262-3 Long Leads, I²Pak, TO-262AA
Supplier Device PackageI2PAK
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSMN4R3-100ES,127
PSMN4R3-100ES,127 Details Description
Related parts for PSMN4R3-100ES,127
RES SMD 28.7KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TRANS NPN 40V 0.6A TO92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1.25W 15VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 20V 20% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 249K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 22POS PIN datasheet.pdf
BVF 7.62HP/06/180MSF SN BK BX datasheet.pdf
RES 430K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf