NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PSMN4R3-80PS,127
PSMN4R3-80PS,127 picture photo
Mfg. Part Number
PSMN4R3-80PS,127
Brief Description
MOSFET N-CH 80V 120A TO220AB
Datasheet Download
PSMN4R3-80PS,127.pdf
Availability of PSMN4R3-80PS,127
QUANTITY
PSMN4R3-80PS,127 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSMN4R3-80PS,127
Internal Part NumberEIS-PSMN4R3-80PS,127
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Series-
PackagingTube
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)80V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C120A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs4.3 mOhm @ 25A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs111nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds8161pF @ 40V
Power - Max306W
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-220-3
Supplier Device PackageTO-220AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSMN4R3-80PS,127
PSMN4R3-80PS,127 Details Description
Related parts for PSMN4R3-80PS,127
CONN HEADER 20POS VERT .8MM SMD datasheet.pdf
FUSE PTC RESET 6V .50A 1206 datasheet.pdf
IC COMP DUAL 4NS FAST 14-TSSOP datasheet.pdf
QUICKIE*HEADER datasheet.pdf
VARISTOR 61V 1KA DISC 14MM datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
POS TRANS-XDCR LFT 24IN 5K/0.1% datasheet.pdf
SGE1510-0-5490A-100C-2200C datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf