NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PSMN4R4-30MLC,115
PSMN4R4-30MLC,115 picture photo
Mfg. Part Number
PSMN4R4-30MLC,115
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 30V 70A LFPAK33
Datasheet Download
PSMN4R4-30MLC,115.pdf
Availability of PSMN4R4-30MLC,115
QUANTITY
PSMN4R4-30MLC,115 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSMN4R4-30MLC,115
Internal Part NumberEIS-PSMN4R4-30MLC,115
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginWafer Fab Addition 12/Jan/2015
Standard Package1,500
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureLogic Level Gate, 4.5V Drive
Drain to Source Voltage (Vdss)30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C70A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs4.65 Ohm @ 25A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id2.15V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs23nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds1515pF @ 15V
Power - Max69W