NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PSMN4R4-80PS,127
PSMN4R4-80PS,127 picture photo
Mfg. Part Number
PSMN4R4-80PS,127
Brief Description
MOSFET N-CH 80V 100A TO220AB
Datasheet Download
PSMN4R4-80PS,127.pdf
Availability of PSMN4R4-80PS,127
QUANTITY
PSMN4R4-80PS,127 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSMN4R4-80PS,127
Internal Part NumberEIS-PSMN4R4-80PS,127
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTO220 with Trench 6 MOSFETs
PCN Assembly/OriginAdditional Wafer Fab Source 28/Apr/2014
Standard Package50
Series-
PackagingTube
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)80V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C100A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs4.1 mOhm @ 15A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs125nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds8400pF @ 40V
Power - Max306W
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-220-3
Supplier Device PackageTO-220AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSMN4R4-80PS,127
PSMN4R4-80PS,127 Details Description
Related parts for PSMN4R4-80PS,127
IC POT W/EEPROM DUAL 50K 16-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 1.5MH 150MA 9 OHM TH datasheet.pdf
TRIMMER 2M OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS VERT SMD TIN datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
TVS DIODE 380VWM 540VC AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.22UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
IC OFF-LINE SWITCH PWM 8SO datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 48POS datasheet.pdf