NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PSMN4R8-100BSEJ
PSMN4R8-100BSEJ picture photo
Mfg. Part Number
PSMN4R8-100BSEJ
Brief Description
MOSFET N-CH 100V D2PAK
Datasheet Download
PSMN4R8-100BSEJ.pdf
Availability of PSMN4R8-100BSEJ
QUANTITY
PSMN4R8-100BSEJ Order Process
Ship out your order
Specifications of PSMN4R8-100BSEJ
Internal Part NumberEIS-PSMN4R8-100BSEJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginAdditional Fab Site 30/Apr/2014
Alternative Leadframe Supplier 17/Jun/2014
PCN PackagingReel Trailer Update 08/May/2015
Reel Trailer Revision 14/Sep/2015
Standard Package800
PackagingTape & Reel (TR)
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)100V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C120A (Tj)
Rds On (Max) @ Id, Vgs4.8 mOhm @ 25A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs278nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds14400pF @ 50V
Power - Max405W
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Supplier Device PackageD2PAK
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSMN4R8-100BSEJ
PSMN4R8-100BSEJ Details Description
Related parts for PSMN4R8-100BSEJ
CAP CER 3PF 50V C0J 0402 datasheet.pdf
CABLE GLAND W/GRIP M40 BRASS datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
CONN PLUG PIN 19POS CRIMP STR datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 48V 15W datasheet.pdf
RES 75K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.67K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 560V 56A datasheet.pdf
IC TXRX FIBER OPTIC datasheet.pdf
RES SMD 25 OHM 2% 11W 1206 datasheet.pdf