NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PSMN9R0-25MLC,115
PSMN9R0-25MLC,115 picture photo
Mfg. Part Number
PSMN9R0-25MLC,115
Brief Description
MOSFET N-CH 25V 55A LFPAK33
Datasheet Download
PSMN9R0-25MLC,115.pdf
Availability of PSMN9R0-25MLC,115
QUANTITY
PSMN9R0-25MLC,115 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSMN9R0-25MLC,115
Internal Part NumberEIS-PSMN9R0-25MLC,115
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginWafer Fab Addition 12/Jan/2015
PCN PackagingLighter Reel Update 29/Aug/2015
Standard Package1,500
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureLogic Level Gate, 4.5V Drive
Drain to Source Voltage (Vdss)25V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C55A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs8.65 mOhm @ 15A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id1.95V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs11.7nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds705pF @ 12.5V
Power - Max45W
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-1210, 8-LFPAK33 (5-Lead)
Supplier Device PackageLFPAK33
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSMN9R0-25MLC,115
PSMN9R0-25MLC,115 Details Description
Related parts for PSMN9R0-25MLC,115
RES ARRAY 7 RES 120 OHM 8SIP datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT PIN MINI datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 50PSI M10-1.25 6H .5-4.5V datasheet.pdf
CONN PLUG 76POS .025 VERT SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
SPACER RECT GEN PURP 0.060" datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 30ppm 30pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
WR-MPC3 POWER CONNECTOR 10POS datasheet.pdf