NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PSMN9R1-30YL,115
PSMN9R1-30YL,115 picture photo
Mfg. Part Number
PSMN9R1-30YL,115
Brief Description
MOSFET N-CH 30V 57A LFPAK
Datasheet Download
PSMN9R1-30YL,115.pdf
Availability of PSMN9R1-30YL,115
QUANTITY
PSMN9R1-30YL,115 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSMN9R1-30YL,115
Internal Part NumberEIS-PSMN9R1-30YL,115
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
SeriesTrenchMOS™
PackagingTape & Reel (TR)
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureLogic Level Gate
Drain to Source Voltage (Vdss)30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C57A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs9.1 mOhm @ 15A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id2.15V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs16.7nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds894pF @ 15V
Power - Max52W
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-100, SOT-669, 4-LFPAK
Supplier Device PackageLFPAK56, Power-SO8
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSMN9R1-30YL,115
PSMN9R1-30YL,115 Details Description
Related parts for PSMN9R1-30YL,115
CONN RECEPT 24POS 2MM RTANG 30AU datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
OSC XO 933.12MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
MBXL R/A RCPT 10P+84S+10P datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RAMP 125MW WIRELESS MODULE datasheet.pdf
CAP MICA 820PF 5% 2.5KV SMD datasheet.pdf
350 TB PLUGGABLE PLUG WF datasheet.pdf
RES SMD 0.0 OHM JUMPER 3/4W 2010 datasheet.pdf