NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PSMNR90-30BL,118
PSMNR90-30BL,118 picture photo
Mfg. Part Number
PSMNR90-30BL,118
Brief Description
MOSFET N-CH 30V 120A D2PAK
Datasheet Download
PSMNR90-30BL,118.pdf
Availability of PSMNR90-30BL,118
QUANTITY
PSMNR90-30BL,118 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSMNR90-30BL,118
Internal Part NumberEIS-PSMNR90-30BL,118
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginAdditional Wafer Fab Source 28/Apr/2014
Alternative Leadframe Supplier 17/Jun/2014
PCN PackagingReel Trailer Update 08/May/2015
Reel Trailer Revision 14/Sep/2015
Standard Package800
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureLogic Level Gate
Drain to Source Voltage (Vdss)30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C120A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs1 mOhm @ 25A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id2.2V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs243nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds14850pF @ 15V
Power - Max306W
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Supplier Device PackageD2PAK
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSMNR90-30BL,118
PSMNR90-30BL,118 Details Description
Related parts for PSMNR90-30BL,118
PHOTODIODE BLUE FIBER OPTIC FCF datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 2000PSIS 1.2 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
CABLE USB NULL MODEM CABLE 2.5M datasheet.pdf
RES 5.36 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
GK SNCU NRS PU V0 SQ datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
CONN PLUG datasheet.pdf
DSUB 43X2 F PCR/A G50 50OHM T datasheet.pdf
VERSAFIT ELEC datasheet.pdf
OSC OCXO 24.576MHZ CMOS DIP datasheet.pdf