Yageo PSP500JB-330R
PSP500JB-330R picture photo
Mfg. Part Number
PSP500JB-330R
Brief Description
RES 330 OHM 5W 5% AXIAL
Datasheet Download
PSP500JB-330R.pdf
Availability of PSP500JB-330R
QUANTITY
PSP500JB-330R Order Process
Ship out your order
Specifications of PSP500JB-330R
Internal Part NumberEIS-PSP500JB-330R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Standard Package1,000
PackagingBulk
Resistance (Ohms)330
Tolerance±5%
Power (Watts)5W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.252" Square x 0.984" L (6.40mm x 25.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSP500JB-330R
Related LinksPSP500, PSP500JB-330R Datasheet, Yageo Distributor
PSP500JB-330R Details Description
Related parts for PSP500JB-330R
DOOR STEEL 55.8X18.8X0.53" GREY datasheet.pdf
CONN CARD EDGE 10POS .156 GREEN datasheet.pdf
IC PLL WAN T1/E1 DUAL REF 56SSOP datasheet.pdf
KIT SYSTEM DEV FOR PES12T3G2 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RING TONG 4/0AWG #3/8 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPDT 0.1A 32V datasheet.pdf
CONN PLUG 4 POS RT ANG W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 0.025 OHM 1% 0.4W 0603 datasheet.pdf
RES 133K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 11.059200 MHZ datasheet.pdf
CAP FILM 0.00082UF 5% 1250VDC AX datasheet.pdf