Yageo PSP500JB-3K3
PSP500JB-3K3 picture photo
Mfg. Part Number
PSP500JB-3K3
Brief Description
RES 3.3K OHM 5W 5% AXIAL
Datasheet Download
PSP500JB-3K3.pdf
Availability of PSP500JB-3K3
QUANTITY
PSP500JB-3K3 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSP500JB-3K3
Internal Part NumberEIS-PSP500JB-3K3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Standard Package200
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)5W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.252" Square x 0.984" L (6.40mm x 25.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSP500JB-3K3
Related LinksPSP500, PSP500JB-3K3 Datasheet, Yageo Distributor
PSP500JB-3K3 Details Description
Related parts for PSP500JB-3K3
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 4.7W MONO 16DIP datasheet.pdf
IC CNTRLR HOTSWAP NEGVOLT 10MSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 64 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 50V X5R 0805 datasheet.pdf
ANTENNA PENTA BAND 150MM MMCX datasheet.pdf
INPUT FILTER 5.5,7.5KW 400V datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 6PIN CRIMP datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf