Yageo PSP700JB-10R
PSP700JB-10R picture photo
Mfg. Part Number
PSP700JB-10R
Brief Description
RES 10 OHM 7W 5% AXIAL
Datasheet Download
PSP700JB-10R.pdf
Availability of PSP700JB-10R
QUANTITY
PSP700JB-10R Order Process
Ship out your order
Specifications of PSP700JB-10R
Internal Part NumberEIS-PSP700JB-10R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Standard Package600
PackagingBulk
Resistance (Ohms)10
Tolerance±5%
Power (Watts)7W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.252" Square x 1.496" L (6.40mm x 38.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSP700JB-10R
Related LinksPSP700, PSP700JB-10R Datasheet, Yageo Distributor
PSP700JB-10R Details Description
Related parts for PSP700JB-10R
IC REG CTRLR BUCK PWM 8-SOIC datasheet.pdf
FUSE MOD 450A 1000V BLADE datasheet.pdf
CAP LG PANEL IND BLUE OIL TIGHT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY RTAN 05CKT datasheet.pdf
LENS FOR INCAND DISPLAY AML41J datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 30POS datasheet.pdf