Yageo PSP900JB-33R
PSP900JB-33R picture photo
Mfg. Part Number
PSP900JB-33R
Brief Description
RES 33 OHM 9W 5% AXIAL
Datasheet Download
PSP900JB-33R.pdf
Availability of PSP900JB-33R
QUANTITY
PSP900JB-33R Order Process
Ship out your order
Specifications of PSP900JB-33R
Internal Part NumberEIS-PSP900JB-33R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Standard Package500
PackagingBulk
Resistance (Ohms)33
Tolerance±5%
Power (Watts)9W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.354" Square x 1.496" L (9.00mm x 38.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSP900JB-33R
Related LinksPSP900, PSP900JB-33R Datasheet, Yageo Distributor
PSP900JB-33R Details Description
Related parts for PSP900JB-33R
RES SMD 2.49KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SENSOR 1000PSIS 7/16 UNF 5V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.437" (11.10mm) datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLANE 100PS GOLD datasheet.pdf
CAP TANT 0.27UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
DSUB METAL HOOD STR datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
2200UF 450V 76X105MM 85C 10000H datasheet.pdf
120 dB Range (3 nA to 3 mA) Dual Logarithmic Converter IC datasheet.pdf