Mallory Sonalert Products PSR-20N08A-JQ
PSR-20N08A-JQ picture photo
Mfg. Part Number
PSR-20N08A-JQ
Manufacturer
Product Category
Speakers
Brief Description
SPEAKER 8 OHM .25W 20MM ROUND
Datasheet Download
PSR-20N08A-JQ.pdf
Availability of PSR-20N08A-JQ
QUANTITY
PSR-20N08A-JQ Order Process
Ship out your order
Specifications of PSR-20N08A-JQ
Internal Part NumberEIS-PSR-20N08A-JQ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMiniature Speaker Series of Audible Alarms
Standard Package1
Category Audio Products
FamilySpeakers
SeriesPSR
TypeMagnetic
Frequency Range900Hz ~ 5kHz
Impedance8 Ohm
Sound Pressure Level80dB
Power - Rated250mW
Power - Max300mW
Port LocationTop
ShapeRound
Material - ConePET
Material - MagnetFerrite
TerminationSolder Pads
Size / Dimension20.00mm Dia
Height3.00mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSR-20N08A-JQ
Related LinksPSR-20, PSR-20N08A-JQ Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
PSR-20N08A-JQ Details Description
Related parts for PSR-20N08A-JQ
RES SMD 133 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
EVAL KIT FOR MAX16806 datasheet.pdf
JUN-POW-TIM GEH 18P datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 29POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 73.2 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 2W SMBG datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
OSC MEMS 33.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf