Cornell Dubilier Electronics PSU13035
PSU13035 picture photo
Mfg. Part Number
PSU13035
Brief Description
CAP ALUM 130UF 250V QC TERM
Datasheet Download
PSU13035.pdf
Availability of PSU13035
QUANTITY
PSU13035 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSU13035
Internal Part NumberEIS-PSU13035
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package64
PackagingBulk
Capacitance130µF
Tolerance-0%, +20%
Voltage Rating250V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.-
Operating Temperature-40°C ~ 65°C
Lead Spacing-
Size / Dimension1.813" Dia (46.05mm)
Height - Seated (Max)4.375" (111.13mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSU13035
Related LinksPSU1, PSU13035 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
PSU13035 Details Description
Related parts for PSU13035
SWITCH SLIDE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
ANTENNA RUBBR DUCK 915MHZ RP-SMA datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK CM 14SOIC datasheet.pdf
LABEL IDENTIFICATION TAPE datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 5% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
FIXED IND 0.9NH 1A 100 MOHM SMD datasheet.pdf
IC CTLR DUAL STEP DOWN VFQFPN32 datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 100V X7R 1210 datasheet.pdf
CAP FILM 0.00047 UF 5 % 2KVDC RA datasheet.pdf