Cornell Dubilier Electronics PSU81515A
PSU81515A picture photo
Mfg. Part Number
PSU81515A
Brief Description
CAP ALUM 815UF 125V QC TERM
Datasheet Download
PSU81515A.pdf
Availability of PSU81515A
QUANTITY
PSU81515A Order Process
Ship out your order
Specifications of PSU81515A
Internal Part NumberEIS-PSU81515A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package64
PackagingBulk
Capacitance815µF
Tolerance-0%, +20%
Voltage Rating125V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.-
Operating Temperature-40°C ~ 65°C
Lead Spacing-
Size / Dimension1.813" Dia (46.05mm)
Height - Seated (Max)3.375" (85.73mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSU81515A
Related LinksPSU8, PSU81515A Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
PSU81515A Details Description
Related parts for PSU81515A
CONN MOD PLUG 6P4C UNSHIELDED datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 1KV X7R 1825 datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 13POS PCB R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FREE HNG W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 270PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 6.65K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 18POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
RP CNT ASM S BKAD-22 1/4 R/R datasheet.pdf
FUSE BOARD 60MA datasheet.pdf