Amphenol Industrial PT00CG16-8S-027
PT00CG16-8S-027 picture photo
Mfg. Part Number
PT00CG16-8S-027
Brief Description
PT 8C 8#16 SKT RECP
Datasheet Download
PT00CG16-8S-027.pdf
Availability of PT00CG16-8S-027
QUANTITY
PT00CG16-8S-027 Order Process
Ship out your order
Specifications of PT00CG16-8S-027
Internal Part NumberEIS-PT00CG16-8S-027
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT00CG16-8S-027
Related LinksPT00CG1, PT00CG16-8S-027 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT00CG16-8S-027 Details Description
Related parts for PT00CG16-8S-027
CONN EDGECARD 44POS .156 WW datasheet.pdf
RES 3.9K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CA 50/125UM LDD ZIP SC DUP 2M1 datasheet.pdf
IC FPGA 97 I/O 144FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
FUSE 600V T/D CLASS CC 1.6A datasheet.pdf
TVS DIODE 180VWM R6 datasheet.pdf
Connector Socket 46 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
TOOL datasheet.pdf
IC AMP CAR AUDIO BTL 4CH HZIP25 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ10 11 OLIV datasheet.pdf
CAP FILM 45UF 5% 500VDC RADIAL datasheet.pdf