Amphenol Industrial PT00E10-6PW-SR
PT00E10-6PW-SR picture photo
Mfg. Part Number
PT00E10-6PW-SR
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
PT 6C 6#20 PIN RECP
Datasheet Download
PT00E10-6PW-SR.pdf
Availability of PT00E10-6PW-SR
QUANTITY
PT00E10-6PW-SR Order Process
Ship out your order
Specifications of PT00E10-6PW-SR
Internal Part NumberEIS-PT00E10-6PW-SR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT00E10-6PW-SR
Related LinksPT00E10, PT00E10-6PW-SR Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT00E10-6PW-SR Details Description
Related parts for PT00E10-6PW-SR
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 62PF 1KV NP0 1206 datasheet.pdf
IC ADSL DUAL DIFF RCVR 8-SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 80A TDSON-8 datasheet.pdf
WIRE & CABLE MARKERS datasheet.pdf
OSC MEMS 76.80MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 301K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED OSLON COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 60A 80VDC datasheet.pdf
CONN HDR 28POS 2.54MM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 10MH 71MA 74 OHM SMD datasheet.pdf