Amphenol Industrial PT00SE-22-25P
PT00SE-22-25P picture photo
Mfg. Part Number
PT00SE-22-25P
Brief Description
CONN RCPT 25POS WALL MNT PIN
Datasheet Download
PT00SE-22-25P.pdf
Availability of PT00SE-22-25P
QUANTITY
PT00SE-22-25P Order Process
Ship out your order
Specifications of PT00SE-22-25P
Internal Part NumberEIS-PT00SE-22-25P
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions25
Shell Size - Insert22-25
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating13A
Voltage - Rated600VAC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT00SE-22-25P
Related LinksPT00SE, PT00SE-22-25P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT00SE-22-25P Details Description
Related parts for PT00SE-22-25P
IC TXRX E1 QUAD 3.3V 100-LQFP datasheet.pdf
CONN HEADER RT/A 20POS .100 GOLD datasheet.pdf
RELAY SSR SCR 110A 530V PNL MNT datasheet.pdf
DEV EMULATOR PCB ADAPTOR datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 40POS .050 SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CAP ALUM 47000UF 20% 7.5V FLTPCK datasheet.pdf