Amphenol Industrial PT01CGCA12-14-18S
PT01CGCA12-14-18S picture photo
Mfg. Part Number
PT01CGCA12-14-18S
Brief Description
PT 18C 18#20 SKT RECP
Datasheet Download
PT01CGCA12-14-18S.pdf
Availability of PT01CGCA12-14-18S
QUANTITY
PT01CGCA12-14-18S Order Process
Ship out your order
Specifications of PT01CGCA12-14-18S
Internal Part NumberEIS-PT01CGCA12-14-18S
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT01CGCA12-14-18S
Related LinksPT01CGCA, PT01CGCA12-14-18S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT01CGCA12-14-18S Details Description
Related parts for PT01CGCA12-14-18S
FUSE GLASS 6.25A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN STACKER .156" 18POS SGL TIN datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
OPTO SENSOR CLM 5MM SLOT NPN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .229M 21POS datasheet.pdf
2.00MM PITCH DIL FEMALE CRIMP datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X17.78MM T412 datasheet.pdf
TRANS NPN 175V 1A TO-66 datasheet.pdf