Amphenol Industrial PT01CGPSA-10-6S
PT01CGPSA-10-6S picture photo
Mfg. Part Number
PT01CGPSA-10-6S
Brief Description
PT 6C 6#20 SKT RECP
Datasheet Download
PT01CGPSA-10-6S.pdf
Availability of PT01CGPSA-10-6S
QUANTITY
PT01CGPSA-10-6S Order Process
Ship out your order
Specifications of PT01CGPSA-10-6S
Internal Part NumberEIS-PT01CGPSA-10-6S
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT01CGPSA-10-6S
Related LinksPT01CGP, PT01CGPSA-10-6S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT01CGPSA-10-6S Details Description
Related parts for PT01CGPSA-10-6S
DIP CABLE - CDR16S/AE16G/X datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
IPD M8 NONSHLD 3W SPST 2M datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6CLCC datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
BRD MNT PRESSURE SENSORS datasheet.pdf
TVS DIODE 25.6VWM 41.4VC SMB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS SKT datasheet.pdf