Amphenol Industrial PT01E8-4S-476
PT01E8-4S-476 picture photo
Mfg. Part Number
PT01E8-4S-476
Brief Description
PT 4C 4#20 SKT RECP
Datasheet Download
PT01E8-4S-476.pdf
Availability of PT01E8-4S-476
QUANTITY
PT01E8-4S-476 Order Process
Ship out your order
Specifications of PT01E8-4S-476
Internal Part NumberEIS-PT01E8-4S-476
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT01E8-4S-476
Related LinksPT01E8, PT01E8-4S-476 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT01E8-4S-476 Details Description
Related parts for PT01E8-4S-476
CAP ALUM 33UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH KNOB STRGHT 0.75" NATURAL datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN FIBER LC APC DUPLX HG PREC datasheet.pdf
RES 698 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.74K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 2W DO214AC datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.3A datasheet.pdf